0-800A gdyby tak recenzje przenieść na ring…

W lewym narożniku High Definition, rocznik 2011, miejsce pochodzenia: Lublin, Trener:  SEBA 300

1-800

W prawym narożniku rozgrzewa się High Definition 2: Victoria i Pokój, rocznik 2013, miejsce pochodzenia: Lublin, Trener:  ZENN

2-800

Jak sami Państwo widzą czeka nas bratobójcza walka okładek, których wspólnym mianownikiem jest Promotor dzisiejszej walki: Diset, lubliński raper, AS Aptaun Records. Jak rozstrzygnie się ten pojedynek? Przekonajmy się sami. Zapraszam!

Round 1: Okładka

High Definition rusza do ataku! Grafika na okładce świetnie komponuje się z motywem zawartym w tytule, którego do najprostszych zaliczyć nie można. Z jednej strony dający szerokie pole do interpretacji, z drugiej temat, w którym łatwo zgubić koncepcję. SEBA 300 wychodzi obronną ręką, jego metody treningowe od razu dają efekty na ringu. Oblanie projektu żywym fioletem potęguje klimat, a zarazem trafia w gusta Diseta. Całość dopełnia nowoczesna, tłoczona czcionka, która w świetle reflektorów prezentuje się dumnie.

Tak potężny atak musi odeprzeć HD2: Victoria i Pokój. Okładka także okryta fioletem, któremu jednak brak intensywności, charyzmy i siły przebicia – (czyżby kolory w druku wyrwały się spod kontroli?). Tłoczenia również borykają się z tym samym problemem. Podtytuł Victoria i Pokój dał trenerowi swobodę i koncepcyjną furtkę jednak wydaje się, że nie zostały one w pełni wykorzystane. Wybiera prostą drogę treningu (czyżby promotor maczał w tym palce? Co do palców, to co się dzieje z tym u lewej ręki?!) opartą o nieciekawą i niedbałą technikę wektorową. Sytuację próbują ratować ukryte smaczki: Orzeł (Victoria) po prawej, gołąb (Pokój) po lewej stronie, jak i sam czerwony tag – jednak to za mało na dobrze wyszkoloną HD… Dźwięk gongu … Okładka z 2013 przegrywa tę rundę.

Round 2: Środek

4-800

Gong zabrzmiał – druga rudna rozpoczęta. Do bezpośredniego ataku przechodzi HD2.  Zdeterminowana i pełna złości atakuje swojego rywala wektorowymi ilustracjami przedstawiającymi Victorię i Pokój.

6-8005-800

I choć grafika technicznie niedopracowana, to radzi sobie ze starszym przeciwnikiem, który stara bronić się wszechobecną czernią i finezyjnymi podkreśleniami, lepiej wkomponowaną czcionką, spójnością, trafnymi wyróżnieniami słów – kluczy.

4,1-800

U przeciwnika elementy te kuleją, a na dodatek zdania pod tacką zaczynają się z małej litery (!) – efekt zamierzony?

7-800

Drugą rundę wygrywa HD2, która zaatakowała z furią, tworząc wizualną przewagę „pierwszego wrażenia”. Jednak z każdą minutą i wnikliwą analizą wychodziły na jaw braki i niedociągnięcia w technice przemawiające na korzyść HD. I gdyby ta runda potrwała minutę dłużej…

Round 3: Nadruk na CD

9-800
Gong i piekielny prawy sierpowy okładki z 2011 roku. Co za uderzenie! CD należące do HD nie dało żadnych szans przeciwniczce. Ciekawie dobrane elementy, czcionka i powtórzę to jeszcze raz – spójność, powalają przeciwniczkę na deski. CD należące do HD2 nie tylko jest słabe, bez wyrazu – ale momentami trąci kiczem. Wynik tej potyczki łatwy do przewidzenia.

Round 4: Ostatni atak
Okładka z 2013 rusza do ataku! To ostatni moment, aby odwrócić los tej walki. Próbuje zaskoczyć przeciwnika jakością materiału z jakiej jest wykonana. Jednak nic z tego – HD jest solidniejsza, twardsza dzięki czemu odpiera atak. Do ofensywy przechodzą zewnętrzne skrzydła digipacku. Niestety i te przegrywają z harmonią i wyważoną grafiką jaką posiada cover z 2011. I mimo szczerych chęci podopiecznej ZENN-a, to High Definition dyktuje tempo tej rundy broniąc się przed atakami przeciwniczki wyprowadzając przy tym skuteczne kontrataki. Walka zostaje przesądzona – uderzenie gongu – chwila na werdykt – ręka HD w górze.

8-800

Zdanie Komentatora: I choć to walka w wadze koguciej to widać,  że nawet tutaj profesjonalne przygotowanie i doświadczenie ma znaczenie. SEBA 300 podszedł do walki rzetelniej, co zaowocowało wygraną. Dzięki niemu poczynania High Definition były skuteczniejsze. ZENN postawił na wywołanie dobrego wrażenia początkowego – jednak to z każdą kolejną ujawnioną wadą znikało zamieniając Victorię i Pokój w Przegraną i Frustrację. I choć walka kogucia, to jednemu z zawodników brakowało ostrego pazura i dzioba – a bez tego o wygraną trudno.

Tabela - 800

Ocena:

High Definition: 3+
High Definition: Victoria i Pokój: 2+

Trenerzy:

ZENNpl
SEBA300

Promotor:

DISET

TeSz Też Tu Był